USKRS U DUBROVNIKU
Autor: Ivana Kolega, 12. 4. 2015.

Dana 12.04.2015. učenice 8. razreda Ivana Klapan , Iva Klapan ,Lucija Batur , Kristina Zubčić , učenice 7. razreda Marija Čulina i Nadia Zubčić ,učenice 6. razreda Petra Zubčić i Ines Batur te učenica 5. razreda Ana Batur članice  KUD Luzarica ( predstavnik Zadarske županije) nastupile  su na manifestaciji Uskrs u Dubrovačkom  primorju.  Na put smo krenuli u 5.30. Tom putovanju smo se jako veselili jer  volimo putovati s ostalim članovima. Najbolji i najzanimljiviji dio svega je putovanje u busu. Razgovarali smo o ostalim kulturno umjetničkim društvima i njihovim članovima koje poznajemo. Dva puta smo plesali na Stradunu i bili smo velika atrakcija. Turisti iz Azije su mislili da smo sudionici snimanja  svjetske poznate serije Igre prijestolja. Bilo je uzbudljivo i zabavno fotografirati se s njima. Nakon dobre zabave na Stradunu krenuli smo na naše odredište. U Gromači su nas dočekali naši gostoljubivi domaćini. Iznenadio nas je prekrasan krajolik , čistoća i nezagađenost okoliša.  Na manifestaciji je nastupilo 13 kulturno umjetničkih društava. Većina sudionika je plesala Linđo, ples s područja i okolice Dubrovnika. Iako su mnogi plesali sličan ples njihova nošnja se jako razlikovala, mnoštvo boja i ukrasa krasile su nošnje.  Nastup smo odradili najbolje što smo mogli i dokaz je bilo oduševljenje i gromoglasan pljesak publike. Nakon svaka 2 nastupa  Dubrovački trombunjeri su ispaljivali barut iz pušaka i planinama je odzvanjao pucanj. Nakon nekog vremena smo se iz nošnji presvukli u našu svakodnevnu odjeću i nastavili smo se zabavljati. Dan nastupa je bila nedjelja pa smo stoga morali ići malo ranije nego inače kući jer su odrasli morali ujutro ići na posao. Puni oduševljenja i radosti smo se vratili kući.

Petra Zubčić,učenica 6.razreda